Tahaks oma lastest ja perest teha kodus mõned jõulumeeleolus pildid?
Aga pole uhket kaamerat?
Pole vajagi!! Enamus pilte, mida sotsiaalmeediaski näed, on tehtud telefoniga. Tänapäevased telefonid suudavad pildistada päris hea kvaliteediga. Jaa fototöötlusprogrammis töötemiseks ja suurelt välja printimiseks ehk ei sobigi need pildid. Aga perealbumisse mälestusteks sobivad need jõulupildid igatahes!
Esimene küsimus- millal teha pilte?
Oluline on mõelda valgusele. Meie kliimas on seda talvekuudel eriti vähe. Seega säti pildistamine just sellele ajale, kui natuke rohkem valgust. Kui sul on olemas fotkaamera ja ka välk, siis on muidugi natuke lihtsam. Arvestama pead aga sellega, et välk "sööb" jõulutuled pildil ära. seega on oluline välku mitte otse pildile suunata.
Muidugi tuleb arvestada ka laste päevase rutiiniga. Tähtis on hoida lapsed heas tujus, siis nad on pildistamisel koostööaltimad ja saate kiiremini pildid tehtud.
Kus pildistada?
Kasvõi õues! Päriselt! Aga toas on ilmselt mugavam.
Kui toas on juba ehitud jõulukuusk ja tuledki sellel  põlevad, siis pole kahtlustki, et pildid tee kuuse juures.
Ilusad jõulupildid saad ka köögis.
Tehke koos piparkooke- saate väga armsad pildid ja boonuseks  maitsvad piparkoogid maiustamiseks.
Säti natuke jõulutulesid taustale ja paar kaunistust ka ning ongi ideaalne pildistamise koht olemas.
Kui sul pole kodus veel jõulukuuske, siis tekita kasvõi korraks väike jõulunurk omale elutuppa. Meeleolu loomiseks lisa mõned tulukesed ja võibolla ka natuke rohelist.
Või tee pildid hoopis magamistoas! Pane lastele selga pidzaamad või hoopis mõnusad kampsunid ja säti nad voodisse raamatut lugema. 

Ettevalmistus
Enne, kui pildile tulijad valmis sätid, pane kõik muu pildistamiseks valmis.
Juba eelneval päeval vaata üle riided, mida soovid kasutada jõulupiltidel. Et poleks üllatusi- kas on laps ootamatult kasvanud, või on Pätu pluusile pleki tekitanud.
Tausta osas püüa hoida kõik võimalikult lihtsana- sa oled oma kodus, mitte fotostuudios!
Arvesta, et parima tulemuse saad, kui inimeste ja tausta vahele jääb natuke ruumi. Eriti oluline on see, kui soovid kenasid bokehiga jõulutulesid pildile saada.
Varu endale jõulutulesid, millest näiteks läbi pildistada- saad mõnusa helge tulemuse. Mulle endale meeldib selleks kasutada patareidega tulukesi- neid on igas värvisgtoonis ja erinevate kujudega.
Kui sa nüüd tunned, et ei taha seda kõike oma kodus ette võtta, siis tule stuudiosse!
Stuudio on juba jõulusäras ja ootab pildistama. Vaata selle aasta jõulunurgad üle!
Jõulupildid on üks armas viis talletada oma perest mälestusi! Miks mitte luua lausa albub, kus on igal aastal uued pildid!
Kui soovid jõulupildistamisele tulla, broneeri aeg SIIN

You may also like

Back to Top