Beebi pisikesed sõrmed, helesinise taustaga
Hetkel puuduvad ohutuseeskirjad vastsündinu fotograafidele või üleüldse fotograafia alased eeskirjad ohutu pildistamise tagamiseks.
Igaüks, kellel on kaamera võib hakata vastsündinuid pildistama ilma väljaõppe ja teadmisteta imikute vajadustest ja ohutusest.
Ohutu poseerimine
Kõik õppinud beebifotograafid kasutavad väga tihti pilditöötlust paigutamaks beebi taustale, mida ei saaks ohutust silmas pidades kasutada beebi poseerimiseks. Väga palju kasutan ka mina digitaalseid taustu-  ise eelnevalt tausta valmis sättides ja ilma beebita pildistades, saan beebi hiljem fototöötlusega lisada ilma, et seaksin beebit ohtu.
Pildistades on alati beebi valvatud- selleks kasutan tihti ema või isa abi.
Näiteks on poose, mis pole ohutud beebi tasakaalu kaotamise või muu ohu tõttu. Need poosid on alati pildistatud nii, et vanem hoiab ja toetab  beebit. Hiljem on vanema käed pildilt lihtsalt välja töödeldud. Paljud pildid on kokku pandud mitmest erinevast pildist- kõik selleks, et beebit ohutult poseerida! Mitte ükski pilt pole väärt seda, et ohtu seada ühe pisikese inimese heaolu ja tervist.
Ma jälgin kogu pildistamise vältel beebi reaktsioone- kui beebile mõni poos ei sobi, annab ta sellest tegelikult ise ka märku. Mõni beebi näiteks ei taha olla kõhuli, siis me lihtsalt pildistame teistes poosides.
beebi toetub motoratta kiivrile
Pildid, kus beebi lebaks justkui vanemate kätel ja on õhku tõstetud, on tegelikult tehtud nii, et beebi on padja peal ja vanemate käed on tema ümber. Hiljem on fototöötluses pildile antud viimane lihv ja jääbki mulje, et beebi on õhus. Mitte ükski beebifotograaf ei tohi teha pilti reaalselt kõrgel õhus hoitavast beebist! Sama on muude piltidega, kus tundub, et beebi on justkui kõrgel õhus kas korvi, riide või mõne ägeda unenäo püüdja peal lebamas.
Beebi fotosessioonil on väga oluline jälgida beebi heaolu kogu pildistamise vältel. Jälgima peab käte-jalgade värvust, beebi hingamist ning üleüldist seisundit.
Tihti mässitakse beebi nunnude piltide saamiseks. Sealjuures peab jälgima, et mässitud ei oleks liiga tugevasti- käed ja jalad on paigutatud nii, et beebil on mugav ning ei takistataks verevarustust. Samuti peab jälgima, et beebi ei kuumeneks üle.
Pildid õe või vennaga
Ka siin kasutan palju töötluse võimalusi. Tihti pildistan beebit ja suurt õde/venda eraldi ning hiljem liidan pildid töötluse käigus. Eriti oluline on see juhul, kui vanuse vahe on väike ning suurem laps ei oska veel beebiga ringi käia. Ja vahest juhtub ka nii, et beebi ise ei ole nõus suurema õe/vennaga poseerima  :)

Pausid pildistamise ajal
Vastsündinu sessiooniks on alati varutud piisavalt aega. Kuna poosidesse sättimine on beebile justkui trenn, vajab ta rohkem süüa, kui tavaliselt. Lisaks võib ta ka vajada natuke kussutamist- selleks kõigeks on meil aega. Ja kui beebi annab märku, et ta ei taha poosidesse end sättida ja seal olla, siis teeme pildistamise teine kord. Väiksel võib olla kõht valutab, on gaasid või veel mõni mure. See kõik ei lase tal rahulikult pildile jääda. Me ei sunni teda, vaid teeme pildistamise mõni teine päev! Kogu pildistamine toimub beebi rütmis ja teda kuulates ja jälgides.

beebipoiss isa kätel magamas
Ennetades nakkusohtu

Kuna beebi on veel nii imetilluke ja tal pole välja kujunenud immuunsussüsteemi, on väga oluline beebipildistamisel puhtus!
Enne beebi enda kätte võtmist ja ka beebiga tegelemise vahepeal desinfitseerin alati käsi. Kõik linad, rätikud ja muud aksessuaarid käivad peale kasutamist iga kord pesus.
Ma ei tee ühtki beebi pildistamist, kui ma ise, või keegi mu perest on olnud lähipäevil kasvõi nohus- pildistamine ei ole kunagi tähtsam, kui tervis. Olen alati saanud vanematega kokkuleppele, kui neid ennast vaevab tervisehäda. Tähtis on ka vanematel puhata ja end ravida- küll jõuab need pildid ka teha.
kätepesu
Kui soovid oma beebist imearmsaid pilte, kirjuta mulle!
Ootan kohtumist sinu ja su pisikesega!!

You may also like

Back to Top